O Nas

Jesteśmy pierwszą szkołą językową w Legionowie. Działalność rozpoczęliśmy w 1990 r.
Od 33 lat z powodzeniem uczymy zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
Wielu naszych absolwentów solidnie przygotowało się do egzaminu gimnazjalnego i maturalnego,
a także ukończyło studia lingwistyczne.
Szkoła posiada status niepublicznej placówki oświaty pozaszkolnej (kształcenia ustawicznego).
Nadzór organizacyjno – pedagogiczny sprawuje Mazowiecki Kurator Oświaty w Warszawie.

KADRA NAUCZYCIELSKA
Profesjonalizm, doświadczenie i pasja to główne cechy charakteryzujące naszych lektorów, którzy stwarzają na zajęciach miłą, twórczą atmosferę. Z ogromnym zaangażowaniem wprowadzają słuchaczy w tajniki języka obcego, w ciekawy sposób przekazują im wiedzę. Stosując komunikacyjną metodę nauczania wykształcają umiejętność porozumiewania się w języku obcym oraz ułatwiają przełamanie oporu przed mówieniem.
Są absolwentami studiów filologicznych, stale podnoszą swoje kwalifikacje. Dbają o wysoki poziom nauczania, adekwatny do rosnących potrzeb naszych słuchaczy.

PODRĘCZNIKI
Podręczniki dobieramy starannie dla każdej grupy. Pomagają nam w tym konsultacje metodyczne przeprowadzane
przez metodyków znanych wydawnictw językowych (Oxford University Press, Macmillan, Pearson, WSiP) oraz warsztaty i konferencje metodyczne, w których często bierzemy udział.

Z życia szkoły:

WSPÓŁPRACA ZE STOWARZYSZENIEM MŁODZIEŻOWYM „RÓG”.

Od czerwca 2007 r. nasza szkoła sponsoruje działania ST „RÓG”. Chcemy w ten sposób pomagać w promowaniu uzdolnionej młodzieży naszgo miasta. TY też możesz przyłączyć się do tej akcji – szczegóły na stronie www.rog.z.pl

WYCIECZKI DO LONDYNU

Latem 1999 roku grupa 43 osób wyjechała na 8-mio dniową wycieczkę do Londynu. Dla wielu z nas był to jednocześnie sprawdzian nabytych umiejętności językowych. Byliśmy bowiem zakwaterowani u rodzin angielskich. Przywieźliśmy niezapomniane wrażenia.
W lipcu 2010, przy pomocy BP ATAS, zorganizowaliśmy dla naszych słuchaczy obóz językowy w Wielkiej Brytanii. Zwiedzanie i wypoczynek połączone były z warsztatami językowymi. Jeden dzień spędziliśmy również na zajęciach w jednej z londyńskich szkół.

IMPREZY SZKOLNE

Słuchacze naszej szkoły biorą udział w imprezach okolicznościowych organizowanych z okazji Rozpoczęcia Lata, Dnia Dziecka, Zakończenia Roku Szkolnego. Bawią się na świeżym powietrzu przy muzyce, grillują. Zobacz zdjęcia.

KONKURSY

Szkoła organizuje konkursy z nagrodami. W roku szkolnym 2006/2007 główną nagrodę w postaci SEMESTRU NAUKI GRATIS otrzymała Aleksandra N. Wszystkich słuchaczy zapraszamy do brania udziału w konkursach szkolnych. Informacje o konkursach znajdują się w szkole oraz na Facebooku.

STYPENDIA

W roku szkolnym 2012/2013 nasza szkoła ufundowała stypendium dla uzdolnionego maturzysty w postaci kursu przygotowawczego do matury z języka angielskiego. W roku szkolnym 2006/2007 ufundowaliśmy stypendia językowe dla 4 uzdolnionych uczniów z legionowskich szkół pochodzących z nisko uposażonych rodzin.